Ремонт турбіни двигуна - професійний підхід

Найпростішим і дуже популярним засобом збільшення потужності двигуна, а отже і автомобіля, є використання турбонагнітача або ж по-іншому він називається турбіна автомобільна.

Часто при обслуговуванні двигуна виконується і діагностика, і ремонт турбін. Це необхідний захід для повноцінного функціонування автомобіля. Турбіна на авто зазвичай являє собою 2 лопатевих колеса, з'єднаних один з одним валом. Вона нагнітає повітря для створення правильної, ефективної повітряно-паливної суміші.

Для довгої, якісної роботи необхідно мати такі запчастини до турбін: інтеркулер, повітряний фільтр, турбо-таймер. Інтеркулер охолоджує повітря. Холодне повітря має більшу відсоткову частку кисню при тому ж обсязі. Турбо-таймер створює затримку при виключенні двигуна, щоб дати час турбіні охолонути. Таймери оснащуються індикаторами, які служать для визначення температури турбіни. При їх наявності треба контролювати температуру турбіни, адже при перегріванні вони автоматично вимикають її. Фільтри очищають повітря від домішок, приймаючи «удар на себе». Отже, їх потрібно час від часу чистити для більшої продуктивності. Для забезпечення тривалої служби турбіни, необхідно стежити за підшипниками, а також кількістю масла, яким вони покриті. Моторне масло, хоч і охолоджує турбіну, але в деяких несприятливих ситуаціях може і пригорати до неї. Тому важливе значення має і якість масла.

Часом використовують методи із застосуванням двох турбін: більшої і меншої. Менша турбіна вступає в роботу першою, а велика - тільки після досягнення певної частоти оборотів мотора. Така система називається бі-турбо і дозволяє нагнітати більше повітря за менший час. Бувають турбіни з роздвоєним пульсом, коли повітря подається двома шляхами. Їх краще використовувати на двигунах об'ємом понад 3 літри. Керамічні турбіни через значну інертність швидше включаються в роботу. Однак вони вимагають більш дбайливого поводження і частої перевірки.

Турбіна на двигун дозволяє значно зменшити вживання палива при збільшенні потужності. Двигун стає більш стабільним. Авто з турбінами рідше вимагають технічного обсговування. А ще вихлопні гази турбо-двигунів мають менше токсичних речовин і є більш екологічними, зменшуються шкідливі викиди в атмосферу.

Отже, ремонт турбіни двигуна повинен проводитися кваліфікованим досвідченим фахівцем, щоб зменшити ймовірність повторного виникнення поломки. Він повинен ретельно оглянути всі деталі турбіни і за необхідності замінити їх або доставити нові. Тому, в разі виникнення необхідності провести цей комплекс робіт, звертайтеся в компанію "ХТЗ-Дойц". Використовуємо виключно оригінальні запчастини, професійний підхід і оперативність в роботі.